Stadsvandringskalender

Söndag 10 mars 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.14:00
Måndag 11 mars 7.   Norra Gärdet kl. 11:00
Tisdag 12 mars 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.14:00
Onsdag 13 mars 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag 14 mars
Fredag 15 mars 6.   Strandvägen special kl. 15:00
Lördag 16 mars 23. Ekebyhovs slottspark och Ekerö Centrum kl.13:00
Söndag 17 mars 16. Solsidan och Saltsjöbaden kl. 14:00
Måndag 18 mars
Tisdag 19 mars
Onsdag 20 mars 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag 21 mars
Fredag 22 mars 9.   Hantverkargatan special kl. 11:00
Lördag 23 mars
Söndag 24 mars 31. Det franska och frankofila på Östermalm kl.14:00
Måndag fm 25 mars 10. Västra Kungsholmen kl. 11:00
Måndag em 25 mars 11. Östra Kungsholmen kl. 16:00
Tisdag 26 mars 8.   NOVA – Norr om Valhallavägen kl. 17:00
Onsdag 27 mars 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag 28 mars
Fredag 29 mars 6.   Strandvägen special kl. 15:00
Lördag 30 mars 26. Alvik och Äppelviken Kl.13:00
Söndag 31 mars 16. Solsidan och Saltsjöbaden kl. 14:00
Måndag 1 april
Tisdag 2 april
Onsdag 3 april
Torsdag 4 april 12. Traneberg kl. 11:00
Fredag 5 april
Lördag 6 april 23. Ekebyhovs slottspark och Ekerö Centrum kl.13:00
Söndag 7 april
Måndag fm 8 april 7.   Norra Gärdet kl. 11:00
Måndag em 8 april 8.   NOVA – Norr om Valhallavägen kl. 16:00
Tisdag 9 april 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.11:00
Onsdag 10 april 5.   Makten på nedre Norrmalm kl. 11:00
Torsdag 11 april 24. Svensk försäkringshistoria kl. 17:00
Fredag 12 april
Lördag 13 april 23. Ekebyhovs slottspark och Ekerö Centrum kl.13:00
Söndag 14 april 15. Nockeby och Nockebyhov kl. 13:00
Måndag 15 april 9.   Hantverkargatan special kl. 11:00
Tisdag 16 april
Onsdag 17 april
Torsdag 18 april 1.   Old town walk 1 pm, Um 15.00 Uhr
Fredag 19 april 2.   Modern City walk 1 pm, Um 15.00 Uhr
Lördag 20 april 22. Runt Älvnäs på Ekerö Kl.14:00
Söndag 21 april 16. Solsidan och Saltsjöbaden kl. 14:00
Måndag 22 april
Tisdag 23 april
Onsdag 24 april
Torsdag 25 april 6.   Strandvägen special kl. 11:00
Fredag 26 april
Lördag 27 april 13. Minneberg och Margretelund Kl. 13:00
Söndag 28 april 25. Ulvsunda och Riksby Kl.14:00
Måndag fm 29 april 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.17:00
Måndag em 29 april 32. Styrmansgatan special kl.11:00
Tisdag 30 april
Onsdag 1 maj
Torsdag 2 maj
Fredag 3 maj
Lördag 4 maj 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.14:00
Söndag 5 maj 12. Traneberg kl. 13:00
Måndag 6 maj
Tisdag 7 maj
Onsdag 8 maj
Torsdag 9 maj
Fredag 10 maj 1.   Old town walk 1 pm, Um 15.00 Uhr
Lördag 11 maj
Söndag 12 maj
Måndag 13 maj
Tisdag 14 maj
Onsdag 15 maj
Torsdag 16 maj 21. Östra Östermalm kl.11:00