Stadsvandringskalender

Fredag 20 december 31. Det franska och frankofila på Östermalm kl.16:00
Lördag 21 december 13.  Från Fjällgatan 45 till Hammarby sjöstad kl. 11:00
Söndag 22 december 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.13:00
Måndag 23 december 5.   Makten på nedre Norrmalm kl. 16:00
Tisdag 24 december  
Onsdag 25 december 3.   Det näst bästa i Gamla stan kl. 14:00
Torsdag 26 december 1.   Old town walk 1 pm, Um 15.00 Uhr
Fredag 27 december 2.   Modern City walk 1 pm, Um 15.00 Uhr
Lördag 28 december 19. Öfre Östermalm och Stureplan kl. 14:00
Söndag 29 december 6.   Strandvägen special kl. 14:00
Måndag 30 december 21. Östra Östermalm kl. 14:00
Tisdag 31 december  
Onsdag 1 januari  
Torsdag fm 2 januari 7.   Norra Gärdet kl. 11:00
Torsdag em 2 januari 8.   NOVA – Norr om Valhallavägen kl. 15:00
Fredag 3 januari 9.   Hantverkargatan special kl. 11:00
Lördag 4 januari 23. Ekebyhovs slottspark och Ekerö Centrum kl.14:00
Söndag 5 januari 16. Solsidan och Saltsjöbaden kl. 14:00
Måndag 6 januari  
Tisdag 7 januari 12. Traneberg kl. 14:00
Onsdag 8 januari  
Torsdag fm 9 januari 13.  Från Fjällgatan 45 till Hammarby sjöstad kl. 11:00
Torsdag em 9 januari 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.15:00
Fredag 10 januari 15. Nockeby och Nockebyhov kl. 13:00
Lördag 11 januari 19. Öfre Östermalm och Stureplan kl. 14:00
Söndag 12 januari 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.14:00
Måndag 13 januari 32. Styrmansgatan special kl.11:00
Tisdag 14 januari 7.   Norra Gärdet kl. 11:00
Onsdag 15 januari 17. I Evert Taubes fotspår på Östermalm kl. 15:00
Torsdag 16 januari 18. I österrikiska fotspår kl. 15:00
Fredag 17 januari 20. Det finaste Östermalm: kl. 15:00
Lördag 18 januari 6.   Strandvägen special kl. 14:00
Söndag 19 januari 25. Ulvsunda och Riksby Kl.13:00
Måndag 20 januari 29. Vasastan special kl.11:00
Tisdag 21 januari 24. Svensk försäkringshistoria kl. 16:00
Onsdag fm 22 januari 32. Styrmansgatan special kl.11:00
Onsdag em 22 januari 31. Det franska och frankofila på Östermalm kl.15:00
Torsdag 23 januari  
Fredag 24 januari 28. Södra Djurgården special kl.14:00
Lördag 25 januari 5.   Makten på nedre Norrmalm kl. 14:00
Söndag 26 januari 6.   Strandvägen special kl. 14:00
Måndag 27 januari 11. Östra Kungsholmen kl. 15:00
Tisdag 28 januari 10. Västra Kungsholmen kl. 11:00
Onsdag fm 29 januari 9.   Hantverkargatan special kl. 11:00
Onsdag em 29 januari 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag 30 januari 6.   Strandvägen special kl. 14:00
Fredag 31 januari 8.   NOVA – Norr om Valhallavägen kl. 16:00
Lördag 1 februari  
Söndag 2 februari 13.  Från Fjällgatan 45 till Hammarby sjöstad kl. 14:00
Måndag 3 februari  
Tisdag 4 februari 14. Södra Ängby och Blackeberg kl. 14:00
Onsdag 5 februari 15. Nockeby och Nockebyhov kl. 13:00
Torsdag 6 februari 17. I Evert Taubes fotspår på Östermalm kl. 15:00
Fredag 7 februari 18. I österrikiska fotspår kl. 15:00
Lördag 8 februari 23. Ekebyhovs slottspark och Ekerö Centrum kl.14:00
Söndag 9 februari 16. Solsidan och Saltsjöbaden kl. 14:00
Måndag 10 februari 24. Svensk försäkringshistoria kl. 16:00
Tisdag 11 februari 25. Ulvsunda och Riksby Kl.14:00
Onsdag fm 12 februari 5.   Makten på nedre Norrmalm kl. 11:00
Onsdag em 12 februari 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag 13 februari 3.   Det näst bästa i Gamla stan kl. 15:00
Fredag 14 februari 9.   Hantverkargatan special kl. 11:00
Lördag 15 februari 10. Västra Kungsholmen kl. 15:00
Söndag 16 februari 11. Östra Kungsholmen kl. 14:00
Måndag 17 februari 7.   Norra Gärdet kl. 11:00
Tisdag 18 februari 21. Östra Östermalm kl. 11:00