Stadsvandringskalender

Söndag 18 augusti 5.   Makten på nedre Norrmalm kl. 14:00
Måndag 19 augusti 7.   Norra Gärdet kl. 11:00
Tisdag 20 augusti 18. I österrikiska fotspår kl. 15:00
Onsdag 21 augusti 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag 22 augusti 6.   Strandvägen special kl. 11:00
Fredag 23 augusti 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.15:00
Lördag 24 augusti 23. Ekebyhovs slottspark och Ekerö Centrum kl.14:00
Söndag 25 augusti 16. Solsidan och Saltsjöbaden kl. 14:00
Måndag 26 augusti
Tisdag 27 augusti 13. Från Fjällgatan 45 till Hammarby sjöstad kl. 11:00
Onsdag fm 28 augusti 6.   Strandvägen special kl. 11:00
Onsdag em 28 augusti 3.   Det bästa i Gamla stan kl. 17:00
Torsdag 29 augusti 20. Det finaste Östermalm: kl. 17:00
Fredag 30 augusti 15. Nockeby och Nockebyhov kl. 13:00
Lördag 31 augusti
Söndag 1 september 19. Öfre Östermalm och Stureplan kl. 14:00
Måndag 2 september 7.   Norra Gärdet kl. 11:00
Tisdag 3 september 14. Södra Ängby och Blackeberg kl. 14:00
Onsdag 4 september 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag fm 5 september 10. Västra Kungsholmen kl. 11:00
Torsdag em 5 september 11. Östra Kungsholmen kl. 17:00
Fredag 6 september 20. Det finaste Östermalm: kl. 16:00
Lördag 7 september
Söndag 8 september 27. Runt södra Djurgården kl.13:00
Måndag 9 september 28. Södra Djurgården special kl.15:00
Tisdag 10 september 11. Östra Kungsholmen kl. 17:00
Onsdag fm 11 september 7.   Norra Gärdet kl. 11:00
Onsdag em 11 september 5.   Makten på nedre Norrmalm kl. 17:00
Torsdag fm 12 september 9.   Hantverkargatan special kl. 11:00
Torsdag em 12 september 12. Traneberg kl. 17:00
Fredag 13 september 31. Det franska och frankofila på Östermalm kl.17:00
Lördag 14 september 13. Från Fjällgatan 45 till Hammarby sjöstad kl. 15:00
Söndag 15 september 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.14:00
Måndag 16 september
Tisdag 17 september
Onsdag 18 september 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag 19 september
Fredag 20 september
Lördag 21 september 1.   Old town walk 1 pm, Um 15.00 Uhr
Söndag 22 september 2.   Modern City walk 1 pm, Um 15.00 Uhr
Måndag 23 september
Tisdag 24 september 32. Styrmansgatan special kl.11:00
Onsdag 25 september 4.   De tyska kvarteren i Gamla stan kl. 15:00
Torsdag 26 september
Fredag 27 september 13. Från Fjällgatan 45 till Hammarby sjöstad kl. 15:00
Lördag 28 september 22. Runt Älvnäs på Ekerö Kl.14:00
Söndag 29 september 25. Ulvsunda och Riksby Kl.14:00
Måndag 30 september 8.   NOVA – Norr om Valhallavägen kl. 11:00
Tisdag 1 oktober 14. Södra Ängby och Blackeberg kl. 14:00
Onsdag 2 oktober 3.   Det bästa i Gamla stan kl. 17:00
Torsdag 3 oktober 25. Ulvsunda och Riksby Kl.14:00
Fredag 4 oktober 10. Västra Kungsholmen kl. 16:00
Lördag 5 oktober 11. Östra Kungsholmen kl. 14:00
Söndag 6 oktober 15. Nockeby och Nockebyhov kl. 13:00
Måndag 7 oktober 17. I Evert Taubes fotspår på Östermalm kl. 15:00
Tisdag 8 oktober 21. Östra Östermalm kl. 15:00
Onsdag 9 oktober 18. I österrikiska fotspår kl. 15:00
Torsdag fm 10 oktober 20. Det finaste Östermalm: kl. 11:00
Torsdag em 10 oktober 19. Öfre Östermalm och Stureplan kl. 16:00
Fredag 11 oktober 24. Svensk försäkringshistoria kl. 16:00
Lördag 12 oktober 25. Ulvsunda och Riksby Kl.13:00
Söndag 13 oktober
Måndag 14 oktober 29. Vasastan special kl.11:00
Tisdag 15 oktober 26. Alvik och Äppelviken Kl.13:00
Onsdag 16 oktober 13. Från Fjällgatan 45 till Hammarby sjöstad kl. 13:00
Torsdag 17 oktober 30. Hjorthagen och Norra Djurgårdsstaden kl.16:00
Fredag 18 oktober 31. Det franska och frankofila på Östermalm kl.16:00
Lördag 19 oktober
Söndag 20 oktober 16. Solsidan och Saltsjöbaden kl. 14:00